dekor-dom

Proste wskazówki, jak udekorować wnętrze domu

Jak wiadomo, nasz dom jest naszą ostoją i to właśnie tutaj – zgodnie ze starym powiedzeniem – powinniśmy czuć się najlepiej. Dlatego poniżej można znaleźć proste wskazówki, które ułatwią nam dekorowanie naszego przytulnego, domowego ogniska.

Rozmiar ma znaczenie

Jeśli chodzi o sztukę, duże przedmioty zawsze będą się wyróżniać. Dlatego warto zainwestować w jeden element, który naprawdę kochamy, a następnie umieścić go w kluczowej pozycji, na przykład w salonie lub korytarzu, tym samym przygotowując fundament pod naszą domową stylizację.

Duże dzieło sztuki oznacza, że ​​nie potrzebujemy wielu innych ozdób w pokoju, ponieważ ten główny element zawsze będzie gwoździem programu. Alternatywnie, możemy też zdecydować się na duży kawałek przepięknej tkaniny – może być oprawiona lub na płótnie. Obie opcje brzmią znakomicie.

W grupie siła

Podczas rozstawiania mniejszych dekoracji, takich jak wazony, butelki lub miski, powinniśmy je ustawiać grupami, a nie pojedynczo. W ten sposób staną się silniejszym elementem całego projektu.

Jedną z dobrych sztuczek jest umieszczenie w jednym miejscu trzech lub pięciu świeczników (zawsze w liczbie nieparzystej) o różnej wysokości. Kiedy są zapalone, stają się jednym dużym elementem świetlnym, który generuje wspaniały nastrój.

Wzory sztuczne i naturalne

W przyrodzie wzory można znaleźć wszędzie – kora na drzewach lub kamienie w rzece. Naturalne wzory wzbudzają zainteresowanie. Dlaczego więc nie wykorzystać ich również w środku naszego domu? Oczywiście nie musimy od razu z tym przesadzać.

Innym świetnym sposobem na dodanie wzoru do naszych pomieszczeń są poduszki, narzuty i dywaniki – mogą działać razem lub niezależnie, aby pomóc nam w stworzeniu pożądanej atmosfery domowej. Albo zawsze możemy postawić na wzorzystą tapetę.

Zielone dodatki

Jednym z najbardziej opłacalnych sposobów na ozdobienie każdego pomieszczenia jest dodanie odrobiny zieleni. Warto wprowadzić do pomieszczeń różne rośliny domowe.

Rośliny domowe mają wiele zalet. A jedną z najlepszych jest to, że pomagają zatrzeć granicę między światem zewnętrznym a wnętrzem naszego domu. Dzięki temu pomieszczenia wydają się jednocześnie większe i świeższe. Wystarczy do tego jeszcze zakupić ciekawe kosze lub doniczki – najlepiej takie, które podkreślą stylizację, w jaką celujemy.

Mniej znaczy więcej

Pojęcie „mniej znaczy więcej” oznacza, że ​​umiar jest o wiele przyjemniejszy i nie przytłacza naszych zmysłów zbyt dużą ilością.

Na przykład, wyraziste kolory lub wzory, choć potrafią być naprawdę niesamowite, w aranżacji wnętrz dają lepszy efekt, gdy są używane oszczędnie. A jeżeli zbyt wiele z nich upchniemy na jednej przestrzeni, nie będzie to wyglądać zbyt urzekająco.

Ta sama zasada dotyczy mieszania stylów mebli. Jeżeli stawiamy głównie na czyste linie i neutralne tony, możemy dodać jakiś jeden wyjątkowy element. W ten sposób może wygodnie upiększać nasze domowe gniazdko, nie rywalizując z innymi przedmiotami.